Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

Drejtori i komunikimit të PD falenderon Yuri Kim: U tërhoq nga deklaratat për Berishën, e drejtë zonja Ambasadore!

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim, foli rreth situatës në P{artinë Demokratike. Ndryshe nga deklaratat e mëparshme, të cilat kanë qenë të rënda, Kim duket se ka ndryshuar qëndrim, duke mos atakuar presidentin Sali Berisa, shkruan portali Politiko, që drejtohet pikërisht nga drejtori i departamentit të komunikimit në PD, Alfred Lela.

Ky i fundit e ka ndarë lajmin e portalit të vet në rrjetet sociale me komentin: E drejtë, zonja Ambasadore.

Lajmi më pas citon intervistën në “Real Story” ku diplomatja deklaroi se vendimi për Berishën duhet të merret nga demokratet dhe jo nga Ambasada e SHBA.

Ajo i bëri thirrje qytetarëve të marrin një vendim në bazë të interesit të vendit të tyre. Duke theksuar rëndësinë e Partisë Demokratike për demokracinë, Kim tha se është e nevojshme për opozitën të jetë e aftë të fitojë zgjedhjet, dhe jo vetëm të ketë ide.

Më shumë