Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Drejtori i Gjendjes Civile bën deklaratën BEFASUESE: 700 mijë shqiptarë rrezikojnë të mos votojnë në zgjedhjet e 25 prillit, ja pse

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0806cfecf69f0737df70899f051f2256

Drejtori i përgjithshëm i Gjendjes Civile, Bledar Doracaj ka thënë se rreth 700 mijë qytetarë shqiptarë rrezikojnë që të mos marrin pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Kjo pasi atyre u ka skaduar karta e identitetit dhe ende nuk kanë nisur procedurat për rinovimin e tyre.

Doracaj e bëri të ditur lajmin gjatë një inspektimi të kryer në zyrat e aplikimit për dokumente biometrike në qytetin e Korçës.

“Është një numër i lartë, ishte pak më i lartë para disa javësh, vjen në ulje. Por ende nuk jemi aty ku duhet të jemi. Është një numër që me një përllogaritje të përafërt që ne kemi bërë, diku te 700 mijë shtetas”,- tha Doracaj.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img