Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Drejtori i fushatës së PD shpjegon programin për familjen: Ne do të financojmë 100% interesat e kredive për 20 mijë familje, ulim çmimin e energjisë elektrike dhe…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

95e4c14aada6a74a4c2279d80c23267c

Partia Demokratike me anë të drejtori të fushatës Alfred Rushaj ka shpjeguar programin ekonomik të PD-së për familjet shqiptare.

Rushaj shprehet se PD do të financojë 100% interesat e kredive për 20 mijë familje të reja, do të rrisë pagën e 36 mijë arsimtarëve, do të ulet çmimi i energjisë elektrike dhe për çdo fëmijë të porsalindur do të jepet 30 mijë lekë shpërblim në muaj për 5 vite.

“Ne do të financojmë 100% interesat e kredive për 20,000 familje të reja. Do të japim 3 mijë lekë në muaj për çdo fëmijë të lindur për 5 vite radhazi. Do të rrisim pagat e 36,000 arsimtarëve dhe 36,000 familje arsimtarësh do të përfitojnë nga kjo. Ne do të ulim çmimin e energjisë elektrike për 710 mijë familje. Ne do të ulim taksat dhe çdo i punësuar do të ketë më shumë para në xhepat e tij për familjen e vet”, thotë rushaj.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img