Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Drejtori i Burgjeve letër Kryeprokurorit: Në qeli futen sende të ndaluara, të dënuarit e rrezikshëm i shpëtojnë dënimit; Çela urdhër vartësve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve Agim Ismaili i ka dërguar një letër Kryeprokurorit Olsian Çela dhe e vë në dijeni se të dënuar që kapen me sende të ndaluara në burgje, apo persona që tentojnë t’i fusin ato në IEVP, shpëtojnë me dënime minimaliste nga drejtësia.

Sipas Ismailit, persona me rrezikshëmri të lartë shoqërore i shpëtojnë dënimit dhe drejtësia merret me të burgosur vunerabël. Ismaili thekson se niveli i hetimeve thuajse gjithnjë kufizohet bazuar në raportet e shërbimit të policisë dhe nuk thellohet, nuk kryhen ekspertimet e celularëve, nuk hetohen as bashkëpunëtorët etj.

Ndërkohë, Çela pas kësaj letre të kreut të Burgjeve, u ka dërguar një qarkore vartësve të tij, duke iu kërkuar që të kryejnë hetime dhe të bashkëpunojnë me shërbimet e tjera, për konkretizimin e procedimeve penale.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img