Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Drejtori i Arkivave u përgjigjet kritikëve: Po këta britanikët e pagdhendur, si s’mësuan nga ekspertët shqiptarë të peshkut (Foto)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

91822b423206ee0b4bc938434d1db40f scaled

Drejtori i Arkivave Ardit Bido reagon pas kritikave për vendosjen e fotos së Nënë Terezës në ballinën e Kryeministrisë.

Bido sjell foto nga Britania ku shihet projektimi në godinat qeveritare të fotografive apo artefakteve të panjohura më herët, dhe duke ironizuar shkruan ” Si nuk kanë marrë xhanëm nga ekspertët e kulturës shqiptare që dinë nga rritja e peshkut te thellësia e kozmologjisë.”

“Të pagdhendur britanikët: projektojnë në godina qeveritare ekspozita fotografike me artefakte të panjohura më herët e askush nuk i akuzon për kiç apo politizim. Aq më shumë në periudha pandemie ku qasja në mjedise të mbyllura është e shkurajuar. Si nuk kanë marrë xhanëm nga ekspertët e kulturës shqiptare që dinë nga rritja e peshkut te thellësia e kozmologjisë. Aferim”, shkruan Ardit Bido, drejtor i Arkivave, dhe ndan foton e mëposhtme.

119021866_10159020520468826_5545902065905056890_n.jpg

Lexo edhe: Foto e Nënë Terezës te Kryeministria, revoltohet analisti i njohur

119026882_10159018591388826_5164725029976673268_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img