Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Drejtoresha e TKOB, Zana Çela paditet në Prokurorinë e Tiranës, kërkohet hetim për shpërndarjen e roleve

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtoresha e Teatrit Kombëtar të Operas dhe të Baletit, Zana Çela, është paditur në Prokurorinë e Tiranës nga solistja Shpresa Beka. Gjithashtu Beka ka paditur edhe drejtoren artistike të këtij institucioni, Abigeila Voshtinën.

Sopranoja kërkon nga Prokuroria që të hetohet mënyra si shpërndahen rolet në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit.

Sipas saj, ankesa në Prokurori lidhet me dëmtimin që i është bërë karrierës së saj dhe mosvlerësimin e talentit të solistes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img