Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Drejtonte trafikimin e KOKAINËS nga Zvicra në Gjermani, Gjykata jep masën për Ndriçim Harkën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Tiranës ka vendosur sot masën e sigurisë për zjarrfikësin Ndriçim Harka.

Bëhet me dije se Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për Harkën.

Kujtojmë që tre ditë më parë Prokuroria e Tiranës ka lëshuarr 11 urdhër arreste për “shpërdorim detyre” dhe “trafik narkotikësh” dhe “pastrim parash”, pas identifikimit të një grupi kriminal të përfshirë në trafikun e kokainës.

Organizator i grupit për trafimimin e lëndëve narkotike ishte Ndriçim Harka. Kanë qenë autoritetet zvicerane që pasi kanë goditur këtë rrjet trafiku, kanë kërkuar përmes një letërporosie në Tiranë, identifikimin e bashkëpunëtorëve shqiptarë.

Më shumë

spot_img
spot_img