Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

Drejtësia në kolaps, 22 gjykata pa kryetarë, u mbaron mandati

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Depozitohen në Këshillin e Lartë të Drejtësisë kërkesa nga 11 kryetarë gjykatash për shtyrje mandatesh.

11 kryetarëve të gjykatave u ka përfunduar mandati dhe kërkojnë shtyrjen e tij ndërsa 11 kryetarëve të tjerë u përfundon mandati në 6-mujorin e dytë.  Por ndërsa 11 prej tyre u ka mbaruar tashmë mandati, aktualisht 11 gjykata janë pa kryetarë e drejtësia ndodhet në një moment tejet delikat.

KLD  nga ana tjetër nuk ka kompetencë të shpallë vende vakante e të bëjë zëvendësime ndaj po shqyrton delegimin e mandateve për gjyqtarët.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img