Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Drejt Skocisë me anije, policia spanjolle kap 12 shqiptarë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia spanjolle thotë se ka ndaluar 12 shtetas shqiptarë në tentativë për t’u larguar drejt Britanisë së Madhe.

Shqiptarët u kapën në një anije tip tanker që transportonte paisje të mullinjve me erë nga porti i Bilbaos drejt bregut perëndimor të Skocisë.

Anija ishte nisur të hënën nga porti bask, drejt Ferrol-it ku do të bënte edhe ndalesën e fundit përpara se të nisej në Skoci.

El Diario raporton se shqiptarët kishin ndërtuar një kamp me tenda dhe po qëndronin në portin e Bilbaos, para se të niseshin me anije. Për dy prej tyre tashmë kanë nisur procedurat e dëbimit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img