Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Drejt përfundimit! Rama publikon videon; s’do ta besoni si duket lagjia e re në Laç pas rindërtimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me pamje nga shtëpitë dhe pallatet e rindërtuara në Laç, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019.

Laçi ka marrë një pamje krejtësisht të re, duke lënë pas goditjen e rëndë të tërmetit. Në video shihen pallatet e ngritura, të cilat duket se janë drejt përfundimit dhe qytetarët do të kenë mundësinë të hyjnë në shtëpitë e reja.

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me zemrën e re të Laçit pas katastrofës së 26 nëntorit tragjik, ju uroj një ditë të mbarë🙏” shkruan Rama në postimin e tij.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img