Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

Drejt përfundimin, Rama publikon pamjet nga tranformimi urban e mjedisor i lumit të Gjanicës: Dje ishte një vatër ndotje, sot një arterie e gjelbër

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me pamjet nga kantieri i lumit të Gjanicës.

Në llogarinë e tij në “Facebook”, Rama shkruan se deri ishte ishte një vatër ndotje dhe rrezik përmbytje për qytetin dhe sot është një arterie e gjelbër e zemrës së Fierit

Postimi i plotë:

MIRËMËNGJES

dhe me kantierin e fazës së dytë drejt përfundimit të transformimit urban e mjedisor të lumit Gjanicë, i cili deri dje ishte një vatër ndotje dhe rrezik përmbytje për qytetin dhe sot është një arterie e gjelbër e zemrës së Fierit, ju uroj një ditë të mbarë


Më shumë