Tirana
scattered clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
5.1kmh
40 %
Enj
35 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

DRAMË në “Air Albania”, Partizani humbet ndaj Vllaznisë dhe i largohet titullit, kampionati mund të vendoset nga golavarazhi në javën e fundit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Java e parafundit e Kategorisë Superiore ka dhuruar spektakël pafund, pasi rezultatet kanë qenë vërtet befasuese.

Partizani që dukej se ishte më afër se kurrë për të fituar titullin kampion, ka humbur në “Air Albania” me rezultatin 0-1 ndaj Vllaznisë dhe ka zbritur në vendin e tretë, mdërsa shkodranët ngjiten të dytët por me pikë të barabarta me Teutën kryesuese.

Barazim i bardhë 0-0 mes Laçit dhe Teutës, por rezultatri u shkon më shumë për shtat durrsakëve, që përfitojnë nga humbja e Partizanit dhe e gjejnë veten në vendin e parë, kur ka mbetur për tu luajtur edhe java e fundit.

Kastrioti barazon 1-1 me Bylisin dhe qëndron në zonën “play Out”, ndërsa Skënderbeu fitoi 2-1 me Kukësin dhe qëndron zyrtarisht në Kategorinë Superiore.

Java e fundit mund të vendoset nga golavarazhi, nëse Teuta dhe Vllaznia i fitojnë sfidat e tyre, respektivisht me Apoloninë dhe Laçin.

Renditja:

Screenshot 6 22

Shiko edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img