Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Drafti me ndryshimet kushtetuese, komisioni i Xhafajt mblidhet nesër në 11:00

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vendoset për nesër mbledhja e Komisionit për shqyrtimin e draftit të ndryshimeve kushtetuese.

Paradite në orën 11:00 Xhafaj kalon për diskutim në Komisionin Parlamentar dhe më pas ia përcjell Komisionit të Venecias.

Ambasadorja e BE-së Romana Vlahutin ka shkuar sot në zyrën e kreut të Kuvendit, Ilir Meta për të biseduar për Reformën në Drejtësi. Më herët, në zyrën e Metës ishte duke biseduar edhe kryeministri Edi Rama.

Dje ka patur disa zhvillime të rëndësishme natën, ku Meta dhe Rama u takuan së bashku në zyrën 30, por më parë në zyrën e Ramës shkuan dy ambasadorët e SHBA-ve Donald Lu dhe ambasadorja e BE-së Romana Vlahutin. Donald Lu ka qenë ditë më parë në zyrën e Metës.

Më shumë


spot_img
spot_img