Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Doza të tjera do të vijnë”, Brataj tregon se kur do të mbërrijnë në Shqipëri vaksinat e tjera

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2157b77676be76b294a7133b2b102f15

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka folur rreth situatës së pandemisë.

Ai në një intervistë për është shprehur se rreth 7 mijë doza do të vijnë të hënën (15 shkurt) në Shqipëri.

Ai ndër të tjera është shprehur se pati një vonesë të prodhimit të vakisnave, për shkak të mutacioneve të reja kishte një frikës së vakina nuk do të funkdiononte.

“Vaksina është hapi i fundit për t’u mbrojtur nga pandemia. Por për fatin e mirë dolën disa dhe jo vetëm një. Sepse pati një përqendrim të botës së pasur për të zgjidhur një problem botëror. Ritmi i prodhimi i vaksinës u mbështet mbi eksperiencën e MERS-it dhe Ebolës.

Mirëpo me daljen e mutacioneve të reja u ngjallën dyshime, por për fatin e mirë ajo ka efekt. Ne nuk e prisnim që në janar të vinin dozat e para. Por ja ku jemi kur të hënën do të vijnë 7 mijë vaksina“, tha Brataj në një emision në RTSH.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img