Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Dosja ‘Tanku’, ish kryeministrit mund t’i hiqet dënimi me burg

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata Penale në Shkup konfirmoi se deri te gjykata më e lartë i ka parashtruar aktet e lëndës ‘Tank’, në të cilin me dy vjet burg u dënuar ish-kryeministri tani refugjat, Nikolla Gruevski për blerjen e mercedesit.

Kjo do të thotë që Gjykata Supreme tani do të jetë në gjendje ta shqyrtojë ankesën e avokatëve të ish kryeminsitrit Gruevski, për rishqyrtim të vendimit me të cilin ishte dënuar Gruevski.

Gjykata Supreme e Maqedonisë së Veriut, për pesë muaj nuk vendosi për ankesën e të arratisurit dhe të dënuarit Nikolla Gruevski, për shkak se aktet e dosjes ‘Tank’, në procedurën e veçuar për ish-ministren e brendshme Gordana Jankullovska ishin dorëzuar për vendim në Gjykatën e Apelit në Shkup.

Për Gruevskin, Gjykata me kërkesë të Prokurorisë Speciale, caktoi paraburgim për disa raste që i përfaqëson ajo, duke përfshirë dosjen ‘Titaniku’, ‘Trajektorja’, apo çështja ‘TNT’. 

nikola-gruevski-1.jpg

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img