Hapësire reklamuese

Politikë

Dosja e I.M e Sigurimit, Vasili: Gjykata pranoi ankimimin e Metës, rrëzoi vendimin e Prokurorisë për mos fillimin e hetimeve

Shkruar nga Newsbomb
Dosja e I.M e Sigurimit, Vasili: Gjykata pranoi ankimimin e Metës,

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, ka bërë me dije se Gjykata e Tiranës ka pranuar ankimimin e kryetarit të PL lidhur me çështjen e Autoritetit të Dosjeve.

Në një deklaratë për mediat, Vasili tregon se Gjykata ka rrëzuar vendimin e prokurorisë për mos nisjen e hetimeve për çështjen I.M. që doli në dosjen e sigurimit.

“Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka pranuar ankimimin e bërë nga avokatin e Ilir Metës, Genc Gjokutaj lidhur me çështjen e Autoritetit të Dosjeve, një çështje skandaloze, ku gjykata pranon ankimin dhe rrëzon vendimin për mos fillimin e hetimeve lidhur me çështjen që Ilir Meta ngriti padi kundër Autoritetit të Dosjeve”, tha Vasili.

Vasili theksoi se ky vendim është i rëndësishëm pasi vërteton çdo gjë që ata kanë bërë publike, kur paraqitën ankimimin dhe arsyet konkrete.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese