Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
30 %
4.1kmh
0 %
Hën
2 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Dosja e I.M e Sigurimit, Vasili: Gjykata pranoi ankimimin e Metës, rrëzoi vendimin e Prokurorisë për mos fillimin e hetimeve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, ka bërë me dije se Gjykata e Tiranës ka pranuar ankimimin e kryetarit të PL lidhur me çështjen e Autoritetit të Dosjeve.

Në një deklaratë për mediat, Vasili tregon se Gjykata ka rrëzuar vendimin e prokurorisë për mos nisjen e hetimeve për çështjen I.M. që doli në dosjen e sigurimit.

“Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka pranuar ankimimin e bërë nga avokatin e Ilir Metës, Genc Gjokutaj lidhur me çështjen e Autoritetit të Dosjeve, një çështje skandaloze, ku gjykata pranon ankimin dhe rrëzon vendimin për mos fillimin e hetimeve lidhur me çështjen që Ilir Meta ngriti padi kundër Autoritetit të Dosjeve”, tha Vasili.

Vasili theksoi se ky vendim është i rëndësishëm pasi vërteton çdo gjë që ata kanë bërë publike, kur paraqitën ankimimin dhe arsyet konkrete.

Më shumë


spot_img

spot_img