Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Dosja CEZ-DIA, Ardian Çela mohon njohjen me Ismailajn, administratori: Të thirret Gjiknuri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i riemëruar i OSHEE-së, Ardian Çela ka dëshmuar për afro 2 orë në Gjykatën e Tiranës ku është përballur me të pandehurin e çështjes CEZ-DIA, Kastriot Ismailaj.

Në dëshminë e tij mësohet se Çela ka mohuar njohjen me Ismailaj, dhe ka deklaruar se e ka parë vetëm në gjykatë. Një tjetër mohim që ka bërë Çela eshte dhe akuza se OSHEE ka paguar persona për të dëshmuar kundra DIA-s në gjykatë.

Në 3 dhjetor 2015 në zyrën e tij Ardian Çela është takuar me përfaqësuesin ligjore të DIA-s Rebecha Gaskin dhe i ka kërkuar të nënshkruajnë një marrëveshjeje mes DIA dhe OSHEE-së për të mbyllur konfliktin dhe për të bërë pajtim.

Avokati mbrojtës i Kastriot Ismailajt, kërkoi nga Gjykata të jetë i pranishëm edhe ministri i Energjitikës, Damian Gjiknuri për të dëshmuar.

Por Gjiknuri prej 4 seancash nuk paraqitet në gjyq.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img