Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
2.1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
31 °
Enj
31 °
Pre
31 °
Sht
30 °
E martë, 24 Maj, 2022
spot_img

Doshi dhe Prifti biznes me vezë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tashmë, politikanët duket se i kanë kthyer sytë nga investimet në sektorin e bujqësisë.

Deputeti i Partisë Socialiste Tom Doshi, dhe ish ministri i Ekonomisë Dritan Prifti, kanë hedhur në treg prodhimin e vezëve me një çmim konkurues.

“Beata” quhet sipërmarrja e tyre, e regjistruar në Qendrën Kombëtare të Regjistrimit .

Aktiviteti i “Beata-s” konsiston në prodhim-shitjen e vezëve, import-eksportin e produkteve bujqësore dhe bazave ushqimore për blektori e shpendë.

Doshi dhe Prifti në këtë sipërmarrje janë bashkëaksionerë  me dy biznesmenë të tjerë.

 

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img