Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
24 %
1kmh
0 %
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Dorëzoi pakon me kokainë nga “bosët” e tij, dënohet me 3 vite burg shqiptari në Angli (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 34 vjeçar shqiptar është dënuar me 3 vite burg nga një gjykatë në Angli, pasi akuzohet për shitje droge.

Aurel Korreshi ra në prangat e policisë angleze, teksa po i dorëzonte pakon me kokainë një burri jashtë një klubi nate, ku e kishin dërguar “bosët” e tij.

34-vjeçari pranoi para gjykatës se iu fut tregtisë së drogës, pasi puna e tij e mëparshme kishte rënë dhe se ia nuk kishte se ku të jetonte, ndërsa sipas pretendimeve të tij, ishte i detyruar që të paguante disa borxhe të majme. 

“Fakti i qartë është që ju keni zgjedhur të merreni me drogë për të fituar para. Ju nuk ishit përdorues, kjo ishte për qëllime të pastra dhe të thjeshta”, tha gjykatësi Jason Taylor.

Mesazhet në telefon treguan se Korreshi po drejtohej nga njëri vend në tjetrin nga një tregtar droge i paidentifikuar.

Më shumë

spot_img
spot_img