Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Dorëzohet mazhoranca, socialistët heqin dorë nga shkarkimi i Arben Malajt nga Banka e Shqipërisë (DOKUMENTI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetët socialistë heqin dorë nga shkarkimi i Arben Malajt nga posti që mban në Këshillin Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë.

Duket se mazhoranca është dorëzuar dhe e ka lënë mënjanë këtë kërkesë.

Kjo pasi Kuvendi e ka hequr pak momente më parë propozimin e 28 deputetëve nga rendi i ditës.

Nuk dihet shkaku që i ka dërguar socialistët drejt këtij vendimi, pasi mëngjesin e sotëm shkarkimi i Malajt ishte në rendin e ditës, madje me hapjen e seancës parlamentare kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi e përmendi këtë çështje.

Rendi i ditës në Parlament

bhgfk.jpg

fykhij.jpg

ygjkl;.jpg

hjghl.jpg

hysrjgk.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img