Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
72 %
2.6kmh
75 %
Sht
16 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

“Dorëzohet” edhe Andi Bushati: Pushteti ka bërë masakër! Opozita prodhon lajme të rreme se ka fituar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Analisti i njour Andi Bushati shprehet se rezultati në zgjedhje për opozitën është katastrofik, teksa i akuzon se prodhojnë lajme të rreme për të krijuar përshtypjen se kanë fituar.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Bushati thotë se “pushteti ka bërë masakër”. Ai thotë se “publiku nuk mund të mashtrohet vetëm për të mbajtur të karikuar disa komisionerë, pasi kjo hipokrizi rrezikon t’ju bjerë mbi kokë”.

“Po të shikosh të gjitha lajmet e prodhuara nga opozita të krijohet përshtypja e rreme se ajo ka fituar. Në fakt është e kundërta. Pushteti ka bërë një masakër. Dhe nuk mund të fshihet ky krim, nuk mund të mashtrohet publiku, vetëm për të mbajtur të karikuar disa komisionerë. Si shumë të tjera edhe kjo hipokrizi rrezikon shumë shpejt t’ju bjerë mbi kokë”, shprehet Bushati.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img