Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dorëzohen pas rrethimit nga policia Arbion dhe Alban Aliko, të dyshuarit kryesorë për vrasjen e efektivit Basha (Video)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fa20e427b4b5a3bb652d5db84a693a0b

Policia ka bërë të mundur arrestimin e dy vëllezërve, Arbion dhe Alban Aliko, të cilët janë të dyshuarit kryesorë në sulmin ndaj RENEA-s në Lazarat ku mbeti i vrarë efektivi Ibrahim Basha. Dy vëllezërit i janë dorëzuar policisë pas disa orë rrethimesh të zonës ku ata ndodheshin.

Arbion dhe Alban Aliko ishin të fshehur në një tunel të fshatit Kardhiq, ndërsa dorëzimi i tyre është bërë falë edhe ndërhyrjes së babait të tyre për t’i bindur fëmijët e tij t’i dorëzohen policisë.

Mësohet se përpara dorëzimit Arbion dhe Alban Aliko kanë kërkuar të mos qëllohen nga policia pasi ishin të paarmatosur. Aktualisht, dy vëllezërit Aliko janë duke u transportuar drejt komisariatit të Gjirokastrës, duke i dhënë fund arratisjes së tyre katër ditore.

Operacioni i policisë ka nisur në orën 16:00 të ditës së sotme për të përfunduar rreth orës 21:30. Të angazhuara në operacion ishin 500 efektivë, ndërsa operacioni është drejtuar nga helikopteri nga drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako

Gjithashtu, policia ka arrestuar mbrëmjen e sotme një tjetër shtetas, i cili ka furnizuar me ushqimë dy vëllezërit gjatë kohës që ata ishin në arrati. Mësohet se ai arrestuari është shtetasi D.Shehu.

Lexo edhe: Arrestimi i vëllezërve Aliko/ Tahiri: Do vendoset drejtësi për ty Ibrahim

{mp4}14789{/mp4}

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img