Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Dorezat hiqen nga protokolli, Eugena Tomini e ISHP: E ka vendosur Komiteti Teknik

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Specialistja e ISHP Eugena Tomini thotë se Komiteti Teknik ka vendosur që dorezat të mos mbahen në bare dhe restorante.

Në një lidhje me News 24, Tomini është shprehur se dorezat duhet të mbahen vetëm në gastronomi ose nëpër kuzhina.

“Duhet të bëhet një saktësim për mbajtjen e dorezave. Disa teori, jo të saktësuara sa i përket disa rekomandimeve, janë rrëzuar. Në disa studime të fundit dhe në rekomandimet e OBSH, kanë hedhur poshtë mbajtjen e dorezave, përjashto personelin mjekësor. Ndërkohë pjesa tjetër e popullatës, nuk duhet. Komiteti Teknik e ka përjashtuar nga protokolli mbajtjen e dorezave.

Heqjen nga përdorimi të vendosjes së dorezave, vetëm në rastet kur kemi përdorim në gastronomi, apo dhe nëpër kuzhina. Përdorimi i dorezave në bare dhe restorante është hequr nga komiteti”, tha Tomini ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img