Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Die
18 °
Hën
16 °
Mar
13 °
Mër
12 °
Enj
13 °
E diel, 2 Prill, 2023

“Dorëhiqu” / Disa postera me Ramën dhe McGonigal shfaqen në Tiranë

Lajme të ngjashëm

Gjashtë ditë nga protesta e paralajmëruar e opozitës kundër kryeministrit Edi Rama, disa postera janë shfaqur në muret e kryeqytetit.

Në postera dallohet portreti i kryeministrit Rama si dhe ai i ish-zyrtarit të FBI-së Charles McGonigal, me mesazhet “dorëhiqu” dhe “vrasës demokracie”.

Protesta anti-qeveritare do të mbahet në datën 11 shkurt, për atë që opozita e quan si skandali Rama-McGonigal.

Kryeministri Rama ka reaguar disa herë, duke mohuar përfshirjen e tij teksa ka kritikuar opozitën për gjendjen ku sipaj tij ka përfunduar.

Më shumë