Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Dorëhiqet ministri i Brendshëm gjerman pas përplasjes me Merkel

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Brendshëm i Gjermanisë Horst Seehofer ka dhënë dorëheqjen pas përplasjes me kancelaren Angela Merkel për çështjen e emigrantëve.

Seehofer është kreu i partisë CSU, partia bavareze motër e CDU-së së Angela Merkel. Ai është shprehur kundër marrëveshjes së Bashkimit Europian së re për azilkërkuesit dhe ka deklaruar se do t’i kthejë ata në kufi. Seehofer ka kërkuar nga Merkel masa më të ashpra ndaj azilkërkuesve nga vendet e Lindjes së Mesme, Azia dhe Afrika Veriore. Lajmin për dorëheqjen e tij e kanë bërë të ditur burime për AFP.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img