Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

Dorëhiqet ministri Britanik i Mbrojtjes, preku gjurin e gazetares 15 vite më parë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Mbrojtjes së Mbretërisë së Bashkuar, Michael Fallon ka dhënë dorëheqjen ditën e sotme pas akuzave që kanë shpëthyer në Westmister të Londrës.

Të paktën 36 politikanë të lartë britanik ndër ta edhe ministra, akzuohen për ngacmime seksuale në të kaluarën.

Akuzat për sjellje të pahijshme seksuale ndaj Sir Michael Fallon kanë nisur prej momentit kur ai pranoi se kishte vendosur dorën e tj mbi gjurin e gazetares Julia Hartley-Brewer 15 vite më parë.

Brewer tregoi për ngacimimin që i kishte ndodhur vite më parë por nuk përmdendi emra. Ishte vetë Fallon që e pranoi incidentin dhe u shpreh se i kishte kërkuar falje gazetares, për këtë çështje që tashmë konsiderohet e mbyllur nga të dyja palët.

Më shumë


spot_img
spot_img