Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

Dorëheqja e Valdrin Pjetrit, zv/ministri i Mbrojtjes i përvishet Lulzim BASHËS: Ai është më i ndershëm se ty, po 21 janari dhe Rruga e Kombit ?! PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zv/ministri i Mbrojtjes Petro Koçi ka dalë në mbrojtje të kryebashkiakut të dorëhequr të Shkodrës Valdrin Pjetri.

Zyrtari i institucionit ushtarak në vend akuzoi drejtpërdrejt kryetarin e PD-së Lulzim Basha që nuk pranoi kurrë fajin për vrasjen e katër vetave në 21 janar 2011, kohë kur kryedemokrati mbante postin e Ministrit të Brendshëm. Për këtë rast, Basha nuk dha dorëheqjen në atë kohë.

Numri i 2 Ministrisë së Mbrojtjes i kujtoi liderit të opozitës se ai nuk pranoi të jepte dorëheqjen as për skandalin e ndërtimit të Rrugës së Kombit, prandaj nuk ka të drejtë të shesë moral. 

Koçi e quan ’’njeri të ndershëm Valdrin Pjetrin, i cili pranoi të jepte dorëheqjen nga posti i kryebashkiakut të Shkodrës’’.

”Valdrini mban pergjegjesi te pashlyeshme ndaj publikut dhe PS per ate qe duket deri tani si nje naivitet vetevrases per mosdeklarimin e episodit rendues studentor. Kete episod zoti Basha e konsideron nje dhurate politike. 
Por Basha ska asnje te drejte te shese moral perballe zotit Pjetri. 
Sepse Basha nuk qe 20 vjec ne drejtimin e MB kur shteti vrau 4 vete mes bulevardit ne 21 Janar. 
Valdrini te pakten eshte me i ndershem se zoti Basha me doreheqjen e tij dhe shqiptimin publik te rastit. 
Gje qe zoti Basha nuk e beri as pas 21 Janarit e as pas akuzes se prokurorise per shperdorimet shumemilioneshe ne rrugen e Kombit.”

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img