Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Dora e mashkullit mund të tregoj personalitetin e tij

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është i dashuri juaj një person kursimtar? Për ta zbuluar nuk është e nevojshme për të para portofolin e tij, mjfton t’i shihni dorën.

Përgjigja është e fshehur në gjatësinë e gishtave të tij, pasi një studim i ri thekson se raporti midis gishtave, tregon nëse ai është i gatshëm ose jo të paguaj darkën. Nëse gishti tregues i mashkullit i dorës së majtë është më i shkurtër se gishti i unazës, atëherë ky mashkull është më i gatshëm të shpenzoj para për të impresionuar të dashurën e tij.

Ai është më i gatshëm të tërheqi vëmendjen duke ju dhuruar lule, çokollata dhe t’ju paguaj darkën në restorant.

He’s also more likely to go to the gym, ëear stylish clothes and ëear aftershave.

In addition he may tend to make more effort to go out to meet ëomen, and his sex drive may be higher.

Scientists said this is because exposure to the hormones testosterone and oestrogen in the ëomb shape the length of our fingers.

The shorter the index finger is in relation to the ring finger, the higher the levels of testosterone the person has been subjected to, previous studies have shoën.

Meshkujt që kanë këtë veçori janë gjithashtu të gatshëm të shkojnë në palestër, të vishen sipas modës dhe të përdorin sulucion pas rrojes.  Shkenctarët besojnë se kjo vjen për shkak të testosteronit dhe estrogjenit që ndikon në formën e gishtave tanë që në formimin e fëmijës në mitër.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img