Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
8 °
Sht
4 °
Die
0 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

“Dopio lojë për paktin e detit”, Basha i përgjigjet akuzave të Metës: Trekëndëshi i Bermudës këtë punë do bëjë!

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta akuzoi mbrëmjen e sotme kryedemokratin Lulzim Basha se kishte bërë lojë të dyfishtë për çështjen e paktit të detit me Greqinë.

Akuzave të tij i është përgjigjur Basha në “Real Story”, që tha se negociatat në vitin 2009 2009 u kryen nga ekspertët e ministrisë dhe pjesa diplomatike u ndoq nga një person i sjellë nga Rama dhe Meta.

“Trekëndëshi i Bermudës këtë punë do bëjë. Fakti është që negociatat e 2009 u kryen nga ekspertët e ministrisë dhe pjesa diplomatike u ndoq nga një person i sjellë nga Rama dhe Meta. Të tjerat janë trillime dhe gënjeshtra”, tha Basha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img