Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Doni të udhëtoni drejt Gjermanisë? Qeveria e Merkel vendos rregulla të reja, ja çfarë duhet të keni parasysh

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria gjermane ka ndryshuar rregullat sa i përket udhëtimeve drejt Gjermanisë. Ata persona të cilët janë vaksinuar dhe ata që kanë kaluar covid-19 nuk do të duhet të testohen ose të karantinohen, përveç nëse vijnë nga zona me rrezik të lartë.

Ndërsa, për të gjithë ata që nuk e kanë marrë dozën e tyre të vaksinës anti-Covid sipas vendimit të rri të qeverisë thuhet se do të “shpetojnë” nga karantina vetëm nëse testi do të tregojë nëse janë negativë.

Këto rregulla janë marrë për të lehtësuar udhëtimet gjatë verës, veçanërisht për familjet ku prindërit janë vaksinuar, ndërsa fëmijët jo.

Që prej fillimi të pandemisë dhe deri më tani Gjermania ka regjistruar 3.56 milionë raste me koronavirus  dhe kanë humbur jetën 85385 persona

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img