Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mar
36 °
Mër
39 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
33 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Doni të merrni shtëpinë e El Chapo-s? Ja si mund ta blini me vetëm 16 dollarë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria meksikane ka organizuar një lotari, ku do të fitohen pasuritë e sekuestruara të bosave të drogës. Shtëpitë luksoze të emrave të mëdhenj të trafikut të narkotiokëve do të mund të fitohen me vetëm 16 dollarë.

Mes tyre është edhe vila e baronit të drogës El Chapo, të cilën shtetasit e Meksikës mund ta blejnë me shumën qesharake prej 16 $.

Po ashtu në listën e shtëpive që do të shiten për këtë shumë, është edhe vila e Amado Carrillos Fuentes, bosit të kartelit Juarez i cili u bë i famshëm për tregtimin e drogës me avionë dhe anije gjigande.

Ndërsa çmimet do të ndahen më 15 shtator, që shënohet dhe Ditën e Pavarësisë së Meksikës. Në total, fondi i çmimeve kap vlerën e 12.5 milionë dollarë.

El Chapo është duke vuajtur dënimin me burg të përjetshëm në një burg të sigurisë së lartë në SHBA.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img