Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

“Doni apo s’doni, Spitali do bëhet”, banorët e Daullasit në Fier, tregojnë çfarë ju tha Edi Rama

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

550dc7f57b625765d46e86b34934e9ef

Kryeministri Edi Rama ka qenë mesditën e sotme në Fier, në fshatin Daullas, ku pritet të ndërtohet Spitali i ri Rajonal i Fierit. Rama ka takuar dhe 10 fermerët që u preken preken tokat nga projekti.

Banorët kanë thënë për mediat se kryeminisstri ua ka bërë të qartë se, spitali do të ndërtohet, duan apo nuk duan ata.

“Erdhi dhe na tha: Doni apo nuk doni kjo është vendosur. Nuk e kthejmë dot mbrapsht. Ju mund ta ndiqni me gjykatë por kjo është e vendosur. U thamë që ajo tokë është e vetmja e ardhur që kemi.

I thamë çmimin që ka toka por na tha nuk I vendos unë. Edhe ne duam të ndërtohet spitali por jo të tallen me ne”, janë shprehur banorët.

Më shumë

spot_img
spot_img