Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
8 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Donald Trump sulmon Kongresin: Quhet faturë Covid-i, por nuk është e tillë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

09b20c2bedd07025ed9c147fdce48674

Presidenti në ikje i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump vijon të jetë në qendër të vëmendjes me kritikat e tij.  

Pas pretendimeve për falsifikim të numrit të votave në zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit, Trump ka gjetur një tjetër alibi.

Në një reagim në rrjetet sociale, Trump i ka kërkuar Kongresit që të ndryshojë shifrat e një fondi që pretendohet se janë përdorur për të marrë masa për parandalimin e koronavirusit.

“Quhet fatura e ndihmës Covid-19, por pothuajse nuk ka asnjë lidhje me të,” shkruan Trump në “Tëitter”.

Në projekt-ligj thuhet se qytetarëve amerikanë do i shpërndahet një ndihmë financiare në total prej, 670 miliardë dollarë, por sipas Trump kjo është tepër e vogël dhe se nga 600 dollarë të parashikuara për tu marrë duhet të jetë të paktën 2 mijë dollarë ose 4 mijë për një çift. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img