Donald Trump: Sulmi në Paris i ndihmon Marine Le Pen në zgjedhje

Publikuar tek: bota, më 20:46 21-04-2017 Donald Trump: Sulmi në Paris i ndihmon Marine Le Pen në zgjedhje

Donald Trump thotë se sulmi terrorist që la të vrarë një polic në Paris ‘mund të ndihmojë’ kandidaten e ekstremit të djathtë Marine Le Pen në zgjedhjet presidencial të së dielës.

Kandidatia për presidente ne Francë, është kundra mbështetjes së strehimit për emigrantët, kauz të cilën e ka mbështetur gjatë gjithë fushatës së saj zgjedhor.

Kjo ka qenë dhe indicia që president i amerikës, i cili mban të njëjtin pozicion për emigrantët që vijë nga vendet e luftës dhe jo vetëm.

“Do të ketë një ndikim të madh në zgjedhjet presidenciale”, tha Trump.

Ndërkohë më herët, Le Pen e ka mohuar faktin se sulmin e djeshëm në bulevardin më të famshëm në botë, e shihte si një mënyrë për të influencuar zgjedhjet e së djelës për të zgjedhur  presidentin e ri të Francës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dy luftëanije japoneze i bashkohen flotës amerikane drejt gadishullit korean
Modelja italiane tregon për herë të parë shpërfytyrimin që i dashuri i bëri me acid (foto rrëqethëse) »
Article Logic
Execution time: 0.011297941207886
array(1) { ["section"]=> string(69) "donald-trump-sulmi-ne-paris-i-ndihmon-marine-le-pen-ne-zgjedhje-75994" }