Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
49 %
2.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Donald Trump sfidon Twitter dhe Facebook, publikon platformën e tij të rrjeteve sociale

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-presidenti i SHBA, Donald Trump, ka lançuar platformën e tij të rrjeteve sociale, disa muaj pasi u bllokua nga Twitter dhe Facebook.

Platforma “From the Desk of Donald J. Trump” shfaqet në www. DonaldJTrump.com/desk. Kjo platformë do të lejojë Donald Trump të postojë foto, video dhe komente.

Por ndjekësit e Trump nuk do të kenë mundësi të komentojnë në postimet e ish-presidentit, pasi kjo platforme nuk ua lejon.

Facebook dhe Twitter e bllokuan Donald Trump-in nga pkatformat e tyre pas thirrjeve të 6 janarit  për protesta të dhunshme që bëri ish-presidenti, protesta të cilat kulmuan me “pushtimin” e Kapitolit.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img