Donald Trump provokon keq Vladimir Putin me këtë video

Publikuar tek: bota, më 14:07 18-03-2016 Donald Trump provokon keq Vladimir Putin me këtë video

Duket se romanca mes kandidatit për President, Donald Trump dhe Presidentit rus Vladimir Putin, ndodhet në një krizë, pas publikimit të një video për fushatën ku Putin dhe ISIS përshkruhen si dy armiqtë e SHBA-ve.

“Kur vjen koha për tu përballur me armiqtë tanë më të fortë”, shkruhet në video, teksa shfaqet Putin dhe Jihadi Jon, “Demokratët kanë përgjigjen perfekte”, lexohet ndërsa më pas shfaqet Hillary Clinton duke ...lehur si qen, ndërsa menjëherë shfaqet një segment i Putinit duke qeshur.

“Nuk kemi pse të jemi barsaletë”, thuhet më pas në videon që mbyllet me mesazhin “Donald Trump, ta bëjmë Amerikën të fuqishme sërish”.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kurdët krijojnë “rajonin federal” brenda Sirisë, Turqia dhe SHBA e kundërshtojnë
Arrihet marrëveshja për emigrantët, Turqia do dërgojë vetëm sirianë në BE, do përfitojë heqjen e vizave »
Article Logic
Execution time: 0.011943101882935
array(1) { ["section"]=> string(60) "donald-trump-provokon-keq-vladimir-putin-me-kete-video-35423" }