Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
72 %
2.6kmh
75 %
Sht
16 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Donald Trump nuk heq dorë: Në 2022 do të marrin Dhomën e Përfaqësuesve dhe në 2024 Shtëpinë e Bardhë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Donald Trump nuk heq dorë nga ambicia e tij për t’u rikthyer në Shtëpinë e Bardhë në zgjedhjet e ardhshme presidenciale që do të mbahen në vitin 2024.

Trump gjatë një takimi u zotua të ndihmojë republikanët të fitojnë vende në Kongres në zgjedhjet e vitit 2022 dhe të marrim Dhomën e Pëfaqësuesve, Senatin dhe në 2024 dhe Shtëpinë e Bardhë”.

“Unë qëndroj para jush këtë mbrëmje i mbushur me besim se në vitin 2022, ne do të marrim përsëri Dhomën (e Përfaqësuesve) dhe do të rimarrim Senatin. Dhe më pas në 2024, një kandidat republikan do të fitojë Shtëpinë e Bardhë,” tha ai.

Trump shpesh ka përmendur se Kushtetuta i jep të drejtën të kërkojë një mandat tjetër katër vjeçar, por që duhet të presë deri pas zgjedhjeve të nëntorit 2022.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img