Donald TRUMP në konferencë URGJENTE, merr vendimin E RËNDËSISHËM për Qeverinë

Publikuar tek: bota, më 20:30 25-01-2019 Donald TRUMP në konferencë URGJENTE, merr vendimin E RËNDËSISHËM për Qeverinë Trump ne konferenc para pak castesh

Presidenti i Amerikës Donald Trump ka dal pak momente më parë në një konferencë urgjente ku ka njoftuar zhvillimet e reja, në lidhje me rihapjen e Qeverisë.

Trump u shpreh se është arritur një marrëveshje afatshkurtër për të rihapur Qeverinë amerikane, pas 35 ditësh pezullimi, afati më i gjatë ndonjëherë dhe që ka lënë pa paguar rreth 800 mijë punonjës federalë.

Sipas Trump, rihapja e Qeverisë do jetë e menjëhershme dhe do të zgjasë tre javë, deri më 15 shkurt, ndërkohë që për të gjithë punonjësit do të bëhet e pamunduara që ata të marrin të gjitha pagat.
               

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Facebook do shkrihet me Instagramin, WhatsApp dhe Messenger
Tentuan ta rrëmbenin, vdes 15 vjeçarja, 3 të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.010848045349121
array(1) { ["section"]=> string(83) "donald-trump-ne-konference-urgjente-merr-vendimin-e-rendesishem-per-qeverine-150328" }