Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Donald Trump mohon përgjegjësitë për trazirat e dhunshme dhe akuzon demokratët: Po nxisni zemërim të madh, ne nuk duam dhunë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c5f285b172812ad22dc43ed3cf4e2fb3

Donald Trump sot e quajti “absolutisht qesharake” përpjekjen që po bëhet për ta fajësuar atë dhe tha se kjo po shkakton zemërim të madh, duke u viktimizuar pasi refuzoi që të merrte përgjegjësinë për turmën që zbriti në Capitol Hill javën e kaluar.

Trump denoncoi përpjekjet e Demokratëve, të cilëve u janë bashkuar disa republikanë, për ta shkaktuar atë nga detyra. Ai e quajti atë ‘një vazhdim i gjuetisë më të madhe të shtrigave në historinë e politikës.

“Unë mendoj se kjo po shkakton një zemërim të jashtëzakonshëm”, tha ai. Ai po hipte në Marine One për t’u drejtuar për në Alamo, Texas, në kufirin meksikan, për të inspektuar murin atje.

‘Ne nuk duam asnjë dhunë, kurrë. Dhe për fajësimin, është me të vërtetë një vazhdim i gjuetisë më të madhe të shtrigave në historinë e politikës. Është qesharake. Është absolutisht qesharake. Ky fajësim po shkakton një zemërim të jashtëzakonshëm”.

Më shumë

spot_img
spot_img