Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Donald Trump mbërrin në Britani, takohet me Mbretëreshën (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka mbërritur në Mbretërinë e Bashkuar, në kuadër të një vizite dy ditore.

Presidenti dhe Zonja e Parë Melanie Trump sapo kanë mbërritur në pallatin ‘Buckingham’, ku do të zhvillojnë një takim me Mbretëreshën Elizabeth.

Mbretëresha do e presë çiftin presidencial në kopshtin e pallatit ku do të pijnë një çaj. Më pas ata do të ulen për të drekuar, shkruan CNN, transmeton Newsbomb.al.  

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img