Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Donald Trump mban fjalën: Dhuron tre rrogat e para si President i SHBA, ja si do të shpenzohet shuma e parave

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump e mban fjalën dhe premtimin e dhënë gjatë fushatës presidenciale.

Ai kishte deklaruar se nuk ka nevojë për rrogën presidenciale dhe në fakt ashtu ka bërë. Ai sapo i ka dhuruar tre rrogat e para dhe shumën prej 78.333.32 dollarë i janë ofruar National Park Service.

Lajmin e bëri publik vetë Trump, pasi çekun me para e tregoi para kamerave  gjatë një takimi me gazetarët që mbulojnë Shtëpinë e Bardhë.

I pranishëm gjatë këtij momenti ishte sekretari i departamentit të brendshëm, i cili merret me menaxhimin dhe ruajtjen e tokave federale dhe të burimeve natyrale, Ryan Zinke, i cili pasi pranoi çekun, premtoi se do e përdorë për mirëmbajtjen e 25 parqeve kombëtare.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img