Donald Trump kërkon publikisht arrestimin e Snoop Dogg: Koha për në burg

Publikuar tek: bota, më 12:36 15-03-2017 Donald Trump kërkon publikisht arrestimin e Snoop Dogg: Koha për në burg

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka kërkuar publikisht arrestimin e artistit të njohur Snoop Dogg.

Shkak është bërë një video ku Snoop shfaqet duke qëlluar me armë mbi një kukull me imazhin e Trump.

“A mund ta imagjinoni se çfarë zhurme do të shkaktohej nëse Snoop Dogg, dështak në karrierë dhe në çdo gjë, do të shënjestronte dhe qëllonte me armë mbi Presidentin Obama? Koha për në burg”, shkruan Trump në profilin e tij në Twitter.

Video e reperit Snoop Dogg ka shkaktuar shumë reagime dhe disa senatorë e kanë konsideruar si nxitëse për dhunë ndaj presidentit amerikan.

Screenshot_12.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Europa i ka sot sytë nga Hollanda, islamofobi mund të vijë në pushtet
Frymëzon i riu pa duar, saldatori i gjymtuar ndërton vetë makinën e tij (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011698961257935
array(1) { ["section"]=> string(77) "donald-trump-kerkon-publikisht-arrestimin-e-snoop-dogg-koha-per-ne-burg-71984" }