Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Donald Trump: Ja sa milion emigrantë do dëboj nga SHBA

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

43460d2eb02efbfc41b1331dac029048

Emigracioni ishte një nga pikat kryesore të fushatës së Donald Trump, por gjatë një interviste këtë të dielë ai është shpreshur se premtimeve të tij do t’i përmbahet duke dëbuar miliona emigrantë nga SHBA-të.

“Ajo që do të bëjmë është se do marrim të gjitha të dhënat penale për emigrantët kriminelë, kapo bandat dhe shpërndarësit e drogës dhe shumicën e tyre do t’i dëbojmë nga vendi, rreth 2 milion, ndoshta edhe 3 milion. Do t’i dëbomjë ose do t’i fusim në burg”, tha Trump gjatë intervistës për CBS, raporton Newsbomb.al.

Më tej Trump tha se do të fokusohet në sigurimin e kufirit. Pasi kufiri të sigurohet do të merren vendime për të gjithë ata emigrantë që do mbeten brenda SHBA-ve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img