Donald Trump i shpall luftë të vetëve, shkruan “duhet t’i luftojmë para se të na dëmtojnë”

Publikuar tek: bota, më 15:23 30-03-2017 Donald Trump i shpall luftë të vetëve, shkruan “duhet t’i luftojmë para se të na dëmtojnë”

Presidenti amerikan Donald Trump i ka shpallur luftë republikanëve duke shkruar në Twitter “ne duhet t’i luftojmë ata dhe demokratët”.

Trump i drejtohet Grupit të Lirisë, një grup prej 30 konservatorësh republikanë të cilët rëzuan ligjin e ri të e Trump për zëvendësimin e kujdesit shëndetësor të njohur si “Obamacare”.

Ai ka shktruar pak më parë në Twitter:

“Grupi i Lirisë do dëmtojë të gjithë axhendën republikane nëse nuk i bashkohet ekipit, sa më shpejt. Ne duhet të luftojmë ata dhe demokratët në 2018-ën”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ivanka Trump punon pranë të atit pa pagesë në Shtëpinë e Bardhë
Sulm me thikë në Bruksel, therren tre persona »
Article Logic
Execution time: 0.010993957519531
array(1) { ["section"]=> string(93) "donald-trump-i-shpall-lufte-te-veteve-shkruan-duhet-t-i-luftojme-para-se-te-na-demtojne-73607" }