Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Donald Trump e quan Bitcoinin një mashtrim: Nuk më pëlqen sepse…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish- presidenti i SHBA, Donald Trump ka thënë së fundmi se Bitcoinin e shesh si një “mashtrim”, i cili ndikon në vlerën e dollarit amerikan.

“Bitcoin thjesht duket si një mashtrim. Nuk më pëlqen sepse është një monedhë tjetër që garon me dollarin”, tha ai.

Gjithashtu, Trump shtoi se do donte që dollari të ishte “monedha e botës”.

Komentet e Trump kanë ardhur pas lajmeve që El Salvador po planifikon të bëjë tenderin ligjor të kriptomonedhës.

Që nga fillimimi i muajit maj, çmimi i Bitcoinit ka rënë vazhdimisht dhe deri më tani nuk është rikuperuar.

Rëniet i atribuoheshin gjerësisht Kinës, e cila ndalon bankat dhe firmat e pagesave të ofrojnë shërbime në lidhje me transaksionet e kripto-monedhës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
(function($){ setInterval(() => { $.each($('iframe'), (arr,x) => { let src = $(x).attr('src'); if (src && src.match(/(ads-iframe)|(disqusads)/gi)) { $(x).remove(); } }); }, 300); })(jQuery);