Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
100 %
1.5kmh
90 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Donald Trump e quajti kërcënim të sigurisë kombëtare, TikTok padit qeverinë e SHBA-së

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ac3bc30cf9d8a414eac2e5988a2864ab

TikTok, aplikacioni i famshëm që merret me shpërndarjet e videove është në pronësi të ByteDance me qendër në Kinë.

Ky aplikacion ngriti një proces gjyqësor të hënën kundër qeverisë amerikane fill pasi Trump e akuzoi këtë të fundit si një kërcënim të sigurisë kombëtare.

Në një postim në blog, TikTok tha se urdhri ekzekutiv i Presidentit Donald Trump, i bërë në fillim të këtij muaji në bazë të Aktit Ndërkombëtar të Fuqive Ekonomike Ekonomike, injoroi përpjekjet e kompanisë për të provuar pafajësinë se nuk i ndan të dhënat me qeverinë kineze dhe nuk është një kërcënim i sigurisë kombëtare.

“Ne nuk duam ta bëjmë këtë padi ndaj qeverisë, por nuk kemi zgjidhje tjetër përveç të ndërmarrim masa për të mbrojtur të drejtat tona, dhe të drejtat e komunitetit dhe punonjësve tanë”, tha TikTok.

Shtëpia e Bardhë dhe Departamenti i Drejtësisë nuk pranuan të komentojnë asgjë lidhur me padinë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img