Dom Gjergj Meta përcjell mesazhin e fortë të politikanit: Mbi mafian nuk mund të luftohet vetëm duke bërë ligje

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:09 06-01-2020 Dom Gjergj Meta përcjell mesazhin e fortë të politikanit: Mbi mafian nuk mund të luftohet vetëm duke bërë ligje

Ipeshkvi i Dioqezës së Rreshenit, Dom Gjergj Meta ka përcjellë një mesazh të politikanit italian Piersanti Mattarella, në të cilin thuhet se mbi mafian nuk mund të luftohet vetëm duke bërë ligje por duhet kontributi i të gjithëve duke ndryshuar moralin dhe ambientin e zgjedhjeve tona.

 “Nuk mund të fitohet mbi mafien vetëm duke bere ligje apo me ndërhyrje represive, por me kontributin e të gjithëve duke ndryshuar ambjentin dhe moralin e zgjedhjeve tona ... P.S. Kështuqë edhe në Shqipëri mafia nuk mundet vetëm me aksione policie e me SPAK. Diç më shumë duhet”, thuhet në mesazhin e publikuar nga Meta në rrjetin social twitter.

ENltm4LWsAAuYuk.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096030235290527
array(1) { ["section"]=> string(117) "dom-gjergj-meta-percjell-mesazhin-e-forte-te-politikanit-mbi-mafian-nuk-mund-te-luftohet-vetem-duke-bere-ligje-191284" }