Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Dollarët fluturojnë nga makina, mbushet autostrada në SHBA, policia-qytetarëve: Ju lutemi kthejini (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dera e pasme e një autoblinde që transportonte dollarë është hapur dhe qindra-mijëra kartmonedha kanë fluturuar në autostradën I-285 në Atlanta.

Pamja e rrallë është filmuar nga disa shoferë. Autostrada duket e mbushur plot me kartmonedha për disa kilometra ndërsa qindra makina duken të parkuara buzë rrugës ndërsa qytetarët duken se janë në garë me njëri-tjetrin kush të mbledhë më shumë para.

Kompania e transportit të parave i tha autoriteteve se nga makina kanë fluturuar rreth 175,000 mijë dollarë. Ndërsa policia i ka bërë thirrje qytetarëve të kthejnë pas paratë.

Deri më tani dy persona kanë kthyer, njëri rreth 600 dollarë dhe një trjetër rreth 2,100 dollarë.

Më shumë


spot_img

spot_img