Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Doli të sqaronte sherrin e djalit por e vranë, arrestohet autor i dyshuar i vrasjes së Armando Babocit në Durrës (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ba9855241b8a8ae5109fb64a9173fd8e

Enriko Gjini, 25 vjeç, është atrrestuar nga Policia e Durrësit pasi dyshohet se është autor i vrasjes së Armando Babocit, 4 muaj më parë në qytetin bregdetar.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve ndaj Personit, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, ndaluan shtetasin E. Gj., 25 vjeç, banues në Durrës.

Ndalimi i tij u bë pasi dyshohet si autor i ngjarjes së ndodhur më datë 18.09.2020, në lagjen nr. 13, Plazh, Durrës, ku pas një konflikti për motive të dobëta mbeti i vrarë me armë zjarri shtetasi A. B. (Gj). dhe u plagosën shtetasit E. Gj. dhe E. T”, njofton Policia.

Kujtojmë se mbrëmjen e 18 shtatorit 2020, Armando Baboci doli nga shtëpia për të sqaruar nëj sherr të të birit, Erald Gjini (me mbiemër të ndryshuar), por ra bershëri e plumbave dhe fatkeqësisht ndërroi jetë. I plagosur mbeti dhe djali i tij 19 vjeçar.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img