Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

Doli pozitiv me Covid, reagon për herë të parë Joe Biden dhe flet për gjendjen e tij shëndetësore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Bide, ka reaguar pasi rezultoi pozitiv me Covid-19.

Përmes një postimi në “Twtitter”, Biden ka bërë me dije se ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore dhe se simptomat që po kalon janë të lehta dhe kjo falë vaksinimit.

“Përshëndetje miq, këtë mëngjes rezultova pozitiv me Covid-19. Por unë jam i vaksinuar me dy doza të vaksinave anti-Covid.

Simptomat janë të lehta. Unë e vlerësoj shumë interesin dhe shqetësimin tuaj. Jam mirë dhe po bëj shumë punë.

Unë e vlerësoj shqetësimin tuaj – mbani besimin. Gjithçka do të jetë mirë”, tha Biden.

Gjithashtu Biden ka lajmëruar dhe anulim e takimeve dhe axhendës së parashikuar.

“Miq unë jam mirë. Faleminderit për shqetësimin. Kam folur me Senatorin Casey, kongresmenin Cartwright dhe kryebashkiakun Cognetti dhe kam kërkuar falje që nuk do të mund të marr pjesë në ngjarjen e përbashkët”, shkroi Biden.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img